“Dejas dienas Limbažos” vienlaikus bija notikums Limbažu iedzīvotājiem un projekta “Art and creativity to reactivate youth participation during/after COVID19” partneru tikšanās reize.

Pirms notikuma  “Dejas dienas Limbažos”  projekta partneri varēja iepazīties ar Limbažu novada jauniešu centru darbiniekiem, Jauniešu māju “Bāka” Salacgrīva un Limbažu novada mēru.

Ainažu mols

Tāpat iepazināmies ar vietējiem uzņēmumiem, kuri attīstījušies pateicoties Eiropas savienības fondu iespējām. Īpaši siltas atmiņas paliks par vakariņām ostas pilsētas Salacgrīvas picērijā “Ab initio”, kas atrodas Salacas upes krastā.

Dejas dienas noritēja divas dienas. Programma sastāvēja no Dejas īsfilmu vakara, kuru vadīja dejas kritiķe Inta Balode. Pasākuma laikā bija iespēja ziedot Ukrainas atbalstam, pateicoties sadarbībai ar ziedot.lv labdarības organizāciju.

Dejas filmu vakars Limbažu Jauniešu centrā

Dejas īsfilmu vakars un diskusijas raisīja skatītājos pārdomas par to, kā kino, kurā galvenais izteiksmes veids ir deja, dod iespēju pieredzēt kino attēlu citā veidā. Kā stāsts tiek nodots caur kadriem un dejas valodu, kādas pārdomas tas raisa katrā skatītājā.

Agates Bankavas laikmetīgās dejas meistarklase jauniešiem

Otrajā dienā tika piedāvātas vairākas laikmetīgās dejas prakses, ko piedāvāja laikmetīgās dejas mākslinieki. Agate Bankava vadīja laikmetīgās dejas meistarklasi jauniešiem, Ivars Broničš dalījās ar pieredzi dejas kontaktimprovizācijā aicinot meistarklasē pievienoties ikvienam interesentam neatkarīgi no vecuma un bez iepriekšējas pieredzes dejā. Agnese Bordjukova piedāvāja praktisko nodarbību kinestētiskās mācīšanās praksē. Tā bija iespēja iepazīt savu ķermeni no cita leņķa un ļauties dejas mākslas dažādībai.

Kustība un dejas māksla ir nozīmīgs palīglīdzeklis, lai veicinātu ikviena cilvēka fizisko aktivitāti, socializēšanos un iespēju piedzīvot dzīvi ar pilnu elpu. Deju nodarbība vienlaikus stiprina fizisko sagatavotību, aktivizē iztēli, katra cilvēka personiskās telpas izjūtu un attīsta prasmes darboties grupā. Laukku aktivtiātes projekta “Art and creativity to reactivate youth participation during/after COVID19” šos pieņēmumus kārtējo reizi apstiprināja darbībā.

Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas radošuma partnerības projekta “Art and creativity to reactivate youth participation during/after COVID19” ietvaros, kurā ir iesaistītas organizācijas no četrām valstīm – Spānijas, Horvātijas, Čehijas un Latvijas. Projektā Latviju pārstāv Limbažu novada izglītības pārvalde un biedrība “LAUKKU”. Projekta pirmais posms notika pagājušā gada nogalē Spānijā, Quatro de Poblet pilsētā Valensijas apgabalā.  Limbažos notika tā otrais posms, pulcinot  visus iesaistītos projekta partnerus, un īstenojot atvērtus dejas  mākslas un socializēšanās pasākumus gan jauniešiem, gan ik vienam interesentam. Ieplānotās aktivitātes aicināja iepazīt dejas mākslas nozīmību ikdienas gaitās, tās saikni ar emocijām un veselīgu dzīvesveidu.

 Kopīgais ceļš no Rīgas uz Limbažiem

Projekta norisi Limbažos finansiāli atbalstīja  Erasmus+ KA227  programma un Limbažu dome.

Titulbilde: Agneses Bordjukovas praktiskā nodarbības kinestētiskās mācīšanās praksē