19. oktobrī plkst. 20:00 norisināsies piektais laikmetīgās dejas projekta “Kāda deja der laukiem?” notikums. Šoreiz Lādezerā ciemosies horeogrāfe, dejotāja, dejas, teātra un cirka pasniedzēja Agnese Vanaga. Apkārtnes iedzīvotājiem un citiem interesentiem būs iespēja ne tikai redzēt video fragmentus no Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Tango bez asinīm” un piedalīties sarunā ar horeogrāfi, bet arī pašiem iemēģināt tango kā improvizācijas dejas elementus un darboties kā mentoriem.

Izrāde “Tango bez asinīm” ar Ditas Lūriņas režiju un dramaturģiju, Zanes Dombrovskas muzikālo dizainu un Agneses Vanagas kustību dizainu ir koncertstāsts pēc Alesandro Bariko stāsta motīviem. Agnese Vanaga stāsta: “Tango ir tāds interesants deju žanrs. Tas der gan cilvēkam, kurš vēlas sociāli padejot, gan arī “Cirque du Soleil” akrobātiskā līmeņa izrādēm. Šajā izrādē stāstu es risinu, caur tango kustību uzbūves mehānismiem izmantojot to, ko tautā sauc par kaskadieru trikiem, uz skatuves radot 3D kino efektu. Lidojam 10 metru augstumā, staigājam pa virvi pāri skatītājiem, neizpaliek arī skrējiens pa sienu un neliela promenāde, balstoties ar pēdām pret tilta apakšu… Tam visam cauri tango muzikālā precizitāte, kuras pamatuzdevums ir izrādē radīt trillera sajūtu.”

Agnese Vanaga laikmetīgo deju apguvusi Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) un Helsinku Teātra akadēmijā. No 2006. gada Agnese ilgstoši dzīvoja un strādāja Argentīnā. No 2008. gada vada izpētes projektu “Tango Aéreo”, kas apvieno tango un gaisa dejas žanrus. Viņas veidotās horeogrāfijas kopš 2011. gada redzamas Buenosairesas lielākajā tango šovā “Señor Tango”. Kā dejotāja un horeogrāfe 2015. gadā piedalījās “Cirque du Soleil” pirmā mākslinieciskā vadītāja Gija Karona (Guy Carón) izrādē “Julia” Roterdamā, 2017.–2018. gadu mijā – “Salto Natale” izrādē “Fuego” Šveicē, 2018. gada vasarā – TV šovā “Tu Si Que Vales” Romā. 2016.–2018. gadā Latvijā Agnese veidojusi horeogrāfijas Nacionālā teātra izrādēm, LKA horeogrāfijas specialitātes studentiem, Jūrmalas pilsētas svētkiem utt.

Pasākums norisināsies Lādezera pamatskolā. Rīkotāji lūdz apmeklētājus ierasties ar ērtu apģērbu un atvērtu sirdi.
Ieeja pasākumā par ziedojumu, ieteiktais apjoms – 1,50 eiro, kas atbilst vienas loterijas biļetes cenai. Tādējādi cikla veidotāji aicina domāt par mākslas pieredzi nevis kā preci, bet gan kā loteriju – emocijas var būt dažādas, laimesti atšķirīga lieluma, ir arī tukšas lozes, bet ir vērts turpināt, jo pašam vai citiem gadās arī lielie laimesti.

Cikla “Kāda deja der laukiem?” rīkotāji, biedrība “LAUKKU”, ar šo projektu vēlas apšaubīt aizspriedumu, ka laikmetīgā māksla paredzēta vien šauram, elitāram interesentu lokam, un parādīt, ka to savā ikdienā var iekļaut jebkurš cilvēks, tostarp lauku iedzīvotāji, kam bieži vien ir ierobežota pieeja kultūras aktualitātēm. Gada garumā paredzēti 12 pasākumi, kuros savus gatavos un topošos darbus prezentē horeogrāfi Agate Bankava, Agnese Bordjukova, Kristīne Brīniņa, Rūdolfs Gediņš, Andris Kačanovskis, Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Sintija Siliņa, Agnese Vanaga, Ilze Zīriņa, Olga Žitluhina u. c.
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Lādezera pamatskola.

Informācija: www.laukku.lv, www.facebook.com/laukkugroup

Foto: skats no Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Tango bez asinīm”, dejo Agnese Vanaga un Andris Kačanovskis, fotogrāfs Kristaps Kalns