20. jūlijā plkst. 20:00 norisināsies jau trešais laikmetīgās dejas projekta “Kāda deja der laukiem?” notikums. Šoreiz uz Lādezeru dosies vēl topošās izrādes “Rokzvaigzne” radošā komanda – horeogrāfes Agnese Bordjukova un Linda Krūmiņa. Apkārtnes iedzīvotājiem un citiem interesentiem būs iespēja ne tikai vērot darba fragmentus un piedalīties sarunā ar autorēm, bet arī iemēģināt dažādus dejas elementus un pašiem iesaistīties darba tapšanā kā mentoriem.

Izrādē “Rokzvaigzne” autores vēlas caur deju runāt par cilvēka ķermeni kā individuālās iekšējās pasaules paudēju – ķermenis atklāsies kā stāsts, kas runā bez vārdiem, kā materiāls, kā reprezentētājs, kā tēls, kā sociāla loma. “Daudz prātojam par slāņiem, ko paši sev uzliekam, lai mēs tiktu pamanīti, atzīti, godāti par lomām, ko spēlējam un kurām kalpojam. Cik daudz ir redzamā, un ko savukārt izvēlamies nerādīt un neredzēt citos? Kas vēl ir dzīvojošais cilvēka ķermenis?” prāto horeogrāfes.

Skatītājiem tiks piedāvāti vairāki kustību fragmenti, kam sekos praktiska nodarbība. Tās centrā būs darbs ar katra paša skatienu, veidiem un līmeņiem, kādos iespējams skatīties. Dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumu – uz ko mēs skatāmies un kāpēc? Kā katrs no mums redz vai pieredz kustību?

Pēc tam vēlreiz tiks skatīti kustību fragmenti un notiks kopīga dalīšanās pieredzētajā. 20. jūlija vakarā izrādes veidotājām daudz vairāk interesēs uzdot jautājumus, nevis sniegt atbildes.

Agnese Bordjukova ir laikmetīgas dejas horeogrāfe un izpildītāja. Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvusi bakalaura un maģistra grādu mākslās. Nozarē profesionāli darbojas kopš 2007. gada. Ir bijusi dejas apvienību “Z.I. temp dance” un “Dejas anatomija” dalībniece. Pēdējā laikā darbojas dažādos biedrību “Laukku” un “Mikroskopio” organizētos projektos. Ilgus gadus sadarbojas ar režisori Lilitu Lauskinieci un dejo Zīmējumu teātra izrādēs. 2017. gada saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” par izrādi “Bērnības sapnis”. Domāt, veidot un reizēm arī rakstīt par deju Agnesei ir veids, kā izzināt gan sevi, gan pasauli sev apkārt.

Linda Krūmiņa apguvusi skatuves un audiovizuālās mākslas teoriju bakalaura studijās, kā arī horeogrāfiju maģistrantūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. Piedalījusies dejas un teātra projektos kā producente, dejotāja, horeogrāfa asistente, papildinājusi zināšanas un praksi dažādās meistarklasēs pie horeogrāfiem un laikmetīgās dejas māksliniekiem. Šobrīd vada “Radio Naba” iknedēļas raidījumu “Melnā Kaste”, kurā diskutē un analīzē laikmetīgās skatuves mākslas notikumus un tēmas, kā arī strādā par asistenti pie austriešu horeogrāfa Tobiasa M. Drēgera. Recenzijas un viedokļraksti periodiski tiek publicēti “Dance.lv Žurnālā” (journal.dance.lv).

Pasākums norisināsies Lādezera pamatskolā. Rīkotāji lūdz apmeklētājus ierasties ar ērtu apģērbu un atvērtu sirdi.

Ieeja pasākumā par ziedojumu, ieteiktais apjoms – 1,50 eiro, kas atbilst vienas loterijas biļetes cenai. Tādējādi cikla veidotāji aicina domāt par mākslas pieredzi nevis kā preci, bet gan kā loteriju – emocijas var būt dažādas, laimesti atšķirīga lieluma, ir arī tukšas lozes, bet ir vērts turpināt, jo pašam vai citiem gadās arī lielie laimesti.

 

Cikla “Kāda deja der laukiem?” rīkotāji, biedrība “LAUKKU”, ar šo projektu vēlas apšaubīt aizspriedumu, ka laikmetīgā māksla paredzēta vien šauram, elitāram interesentu lokam, un parādīt, ka to savā ikdienā var iekļaut jebkurš cilvēks, tostarp lauku iedzīvotāji, kam bieži vien ir ierobežota pieeja kultūras aktualitātēm. Gada garumā paredzēti 12 pasākumi, kuros savus gatavos un topošos darbus prezentēs horeogrāfi Agate Bankava, Agnese Bordjukova, Kristīne Brīniņa, Rūdolfs Gediņš, Andris Kačanovskis, Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Sintija Siliņa, Agnese Vanaga, Ilze Zīriņa, Olga Žitluhina u. c.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Lādezera pamatskola.

Informācija: www.laukku.lv, https://www.facebook.com/laukkugroup, laukku@laukku.lv, 29211203