Sestdien, 30. jūnijā Bārbeles tautas namā norisināsies projekts “Burtnieku viedie Vecumnieku novadā”. Tā noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas simtgades projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” rezultātiem – četrām laikmetīgās dejas izrādēm un dokumentālo filmu ar Burtnieku novada iedzīvotāju piedalīšanos –, kā arī pašu Vecumnieku novada iedzīvotāju radīto piekto izrādi.

No 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada martam starptautiska mākslinieku un teorētiķu grupa tikās ar Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem iedzīvotājiem lekcijās, darbnīcās un meistarklasēs, lai mācītos cits no cita zināšanām, pieredzes un savstarpējās saskarsmes. Projekta noslēgumā tika radītas četras īsformāta laikmetīgās dejas izrādes, ko kopā ar Burtnieku novada cilvēkiem veidoja horeogrāfes Agnese Bordjukova, Agate Bankava, Linda Krūmiņa, Alise Putniņa un Annemarija Autere (Francija), un 20 minūšu gara dokumentālā filma, kuras autore ir Krista Briģe.

Projekta veiksmīgā norise mudināja dalībniekus iepazīstināt ar tā metodēm un rezultātiem arī citās Latvijas vietās, kā pirmajā viesojoties Vecumnieku novadā. Sadarbībā ar Vecumnieku novada domes Sociālo dienestu 30. jūnijā visas dienas garumā notiks horeogrāfes Evas Krūmiņas vadīta kustību darbnīca ģimenēm ar bērniem, kuras laikā tiks radīta piektā izrāde. Par tās skaņu dizainu rūpēsies mediju mākslinieks Armands Briģis.

Dienas noslēgumā no plkst. 16:00 līdz 17.30 projekta dalībnieki un visi interesenti būs aicināti noskatīties visus darbus un pavadīt laiku sarunās par mākslu un dzīvi.

Projekta mērķis ir ne vien vairot laikmetīgās mākslas pieejamību un izpratni reģionos, bet arī sniegt iespēju Sociālo dienestu darbiniekiem apmainīties ar pieredzi un apgūt jaunas metodes turpmākajam darbam.

Organizē: biedrība “LAUKKU”, Burtnieku novada Sociālais dienests, Vecumnieku novada domes Sociālais dienests

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales plānošanas reģions, AS “Latvijas valsts meži”, Burtnieku novada pašvaldība, Vecumnieku novada pašvaldība, Bārbeles tautas nams